Marketing (B-VIVZ-V3S046)

Doelstellingen
DLR 1 : De Bachelor BM heeft inzicht in contextgebonden bedrijfs- en organisatieprocessen en hun onderlinge samenhang en kan dit inzicht toepassen in een ruime, geglobaliseerde en veranderende context.
DLR 3 : De Bachelor BM toont ondernemingszin, werkt zelfstandig, planmatig en nauwkeurig en handelt oplossingsgericht en innovatief om contextgebonden bedrijfs- en organisatieprocessen te optimaliseren.
DLR 6 : De Bachelor BM verzamelt, analyseert, interpreteert en evalueert autonoom wetenschappelijke en contextgebonden kwantitatieve en kwalitatieve data en kan hierover professioneel rapporteren en aanbevelingen formuleren en toont hierbij een kritische onderzoekende houding.
Identieke opleidingsonderdelen
Dit opleidingsonderdeel is identiek aan de volgende opleidingsonderdelen:
V2S040 : Marketing (BM&E)
Plaats in het onderwijsaanbod
- Bachelor bedrijfsmanagement (Kortrijk) (Keuzetraject Automotive Management) 180 sp.
- Micro degree Marketing Management Automotive Sector (Kortrijk) 61 sp.
Onderwijsleeractiviteiten
4 sp. Marketing (B-VIVZ-V5S050)




Inhoud
Het vak marketing heeft als doelstelling een beeld te scheppen over hoe bedrijven de markt verkrijgen (“market getting”).
Market getting begint bij inzicht krijgen in de marketingomgeving en in de wensen, behoeften en het koopgedrag van de klant, consument. Aangevuld met analyses van de organisatie zelf kan een organisatie keuzes maken over de te volgen marketingstrategie en doestellingen ontwikkelen.
Vanuit de gekozen strategie strategie , gebaseerd op segmentatie, targeting & positionering ontdekken we hoe het marketingplan (product, prijs, plaats, promotie) vormgegeven kan worden.
Studiemateriaal
Powerpoint slides, aangepast aan de recente actualiteit, worden ter beschikking gesteld op Toledo.
Optioneel ter ondersteuning:
Handboek 'Marketing, de essentie' - 14e editie
Philip Kotler - Gary Armstrong
Uitgeverij Pearson Education
ISBN 9789043036528
Actuele teksten en beeldmateriaal (zie Toledo)
Toelichting werkvorm
Opdracht: de student maakt een analyse van een merk uit de automotive industry waarbij de geziene theorie wordt toegepast.
Evaluatieactiviteiten
Marketing (B-VIVZ-V82369)
Toelichting
Examenmoment | Beoordelingsschaal |
---|---|
TOTAAL | 1-20/20 puntenschaal |
V5S050 - Marketing | 1-20/20 puntenschaal |
Deelexamen | 1-20/20 puntenschaal |
Permanente evaluatie: 20% - presentaties over de analyse van een merk uit de automotive industry tijdens de les
Schriftelijk examen 1ste semester: 50%
Schriftelijk examen 2de semster: 20%
Toelichting bij herkansen
Voor dit opleidingsonderdeel zijn er geen deeloverdrachten.
100% schriftelijk examen