Engels : bedrijfscommunicatie - AF (B-VIVZ-V3S280)

4 studiepuntenEngels48 urenBeide semestersBeide semesters
Rogge Gwendolyn (coördinator) |  Rogge Gwendolyn |  N.
VIVES Z POC PBA Bedrijfsmanagement

  • DLR 7 De Bachelor BM communiceert schriftelijk en mondeling op een professionele wijze in de instructietaal van de opleiding en in minstens twee gangbare bedrijfstalen.
  • Beoogd eindniveau: B.1.2 (vlot met vrij grote nauwkeurigheid)

Dit opleidingsonderdeel is identiek aan de volgende opleidingsonderdelen:
V3S386 : Engels: bedrijfscommunicatie

Onderwijsleeractiviteiten

4 sp. Engels : bedrijfscommunicatie - AF (B-VIVZ-V5S280)

4 studiepuntenEngelsWerkvorm: College-practicum-opdracht48 urenBeide semestersBeide semesters
Rogge Gwendolyn |  N.
VIVES Z POC PBA Bedrijfsmanagement

De grammaticale kennis en vaardigheid van de studenten wordt verder uitgebreid en verstevigd. Hierbij wordt wel uitgegaan van een reeds bereikt ERK-niveau A2.2. Via korte testen en oefeningen worden pijnpunten in eerder geziene grammaticale topics opgespoord. Waar nodig wordt de theorie opgefrist en worden oefeningen gemaakt. Er worden ook extra topics geïntroduceerd, o.a.: passive, modals, genitive & possessives, questions, adjectives vs. adverbs, prepositions etc.

Er wordt actief geoefend aan een verbeterde en uitgebreide schrijf- en spreekvaardigheid in professionele situaties.

We werken actief aan de uitbreiding van de woordenschat, en dan vooral van woordenschat in een zakelijke context. Via een zelfstudiepakket wordt vakterminologie Engels voor accounting ingestudeerd.

De verschillende vaardigheden en taalkennis worden ook geïntegreerd in communicatieopdrachten met internationaal karakter. Zo worden tijdens de International Staff Days (ISD) opdrachten gegeven zoals bv. verslag uitbrengen (mond./schrift.) over de workshops, presenteren van eigen opdrachten, formuleren van eigen bedenkingen bij de besproken onderwerpen, enz. De evaluatie van deze opdrachten wordt meegerekend in de puntenscore voor Engels. De opdrachten worden toegelicht via Toledo Ultra en in de les. OPMERKING: Mochten de ISD niet kunnen plaatsvinden, dan wordt er een alternatieve opdracht met internationale insteek voorzien, bv. gerelateerd aan buitenlandse studenten.

  • cursus:
    • "English Exercises - Grammar and Reader"
    • "English Business Communication and Accounting Terminology"
  • gastseminaries (o.a. international staff week)
  • eigen notities
  • materiaal (oefeningen, antwoordsleutels) gepost op Toledo Ultra
  • extra materiaal voorzien in de lessen (handouts, videos, listening excerpts)

Begeleide zelfstudie - Discussie - Hoorcollege - Individuele opdracht - Oefeningen/opdrachten

  • hoorcollege met interactie
  • praktische schriftelijke en mondelinge oefeningen: commerciële communicatie, conversatie enz. 
  • zelfstandig en pair/teamwork
  • zelfstudie vakterminologie accounting
  • individuele opdracht in het kader van de International Staff Days of vervangopdracht

 

Evaluatieactiviteiten

Engels : bedrijfscommunicatie - AF (B-VIVZ-V70518)

Type : Partiële of permanente evaluatie met examen tijdens de examenperiode
Evaluatievorm : Mondeling, Schriftelijk, Medewerking tijdens contactmomenten, Vaardigheidstoets
Vraagvormen : Open vragen, Gesloten vragen
Leermateriaal : Geen

ExamenmomentBeoordelingsschaal
TOTAAL1-20/20 puntenschaal
V5S280 - Engels : bedrijfscommunicatie - AF1-20/20 puntenschaal
Deelexamen1-20/20 puntenschaal

  • 42% Schriftelijk examen januari
  • 8% Communicatie-opdracht met internationale insteek (gelinkt aan de International Staff Days, of vervangopdracht als de ISD niet plaatsvinden)
  • 5% In-class Business meeting English
  • 25% Schriftelijk examen juni 
  • 20% Mondeling examen juni

PAS OP: Bij het niet afleggen van een deelexamen kan de student niet slagen voor het specifieke OPO.

Voor dit opleidingsonderdeel zijn er geen deeloverdrachten.

  • 62% schriftelijk examen
  • 8% communicatie-opdracht met internationale insteek (PAS OP: er wordt geen nieuwe opdracht uitgevoerd; de bestaande punten uit de eerste examenkans blijven bewaard)
  • 30% mondeling examen

PAS OP: Bij het niet afleggen van een deelexamen kan de student niet slagen voor het specifieke OPO