Communicatietraining Frans (B-VIVZ-V3S578)

Doelstellingen
De Bachelor BM communiceert schriftelijk en mondeling op een professionele wijze in de instructietaal van de opleiding en in minstens twee gangbare bedrijfstalen. (DLR7)
Beoogd ERK-niveau: B2.1
Identieke opleidingsonderdelen
Dit opleidingsonderdeel is identiek aan de volgende opleidingsonderdelen:
V3S478 : Communicatietraining Frans 2
Plaats in het onderwijsaanbod
- Bachelor bedrijfsmanagement (Kortrijk) (Specialisatie Retail & Store Management - geen vierde taal) 180 sp.
- Bachelor bedrijfsmanagement (Kortrijk) (Specialisatie marketingcommunicatie - geen vierde taal) 180 sp.
Onderwijsleeractiviteiten
3 sp. Communicatietraining Frans (B-VIVZ-V5S578)




Inhoud
De cursus Communicatietraining Frans 3
- focust op het trainen van de communicatieve vaardigheid – productie en interactie – van de student.
- is ondersteunend en aanvullend op de algemene cursus Frans 3de jaar Marketing.
De student leert zich vlot uit te drukken in het Frans in algemene en specifiekere – marketinggerichte - context. De student leert spreken voor publiek, informatie vragen en geven en beroepsspecifieke woordenschat actief te gebruiken. Nuttige en courante uitdrukkingen worden aangeboden en ingeoefend. Er wordt specifiek aandacht besteed aan sollicitatietraining en indien nodig worden belangrijke taalkundige elementen herhaald.
Studiemateriaal
Verplicht studiemateriaal:
- F. De Baets, 2024-2025, Communication en français 3, 3MK, (niet-gepubliceerde syllabus). Stad: school. – Syllabus (via VIVES)
- In het kader van de cursus wordt eveneens gewerkt met een GoogleDocs-pagina waarop de studenten hun taken publiceren.
- In de cursus wordt ook één hoofdstuk behandeld uit het boek "Comme Convenu" - Isabelle Werkbrouck - ISBN 9789033453946
Toelichting werkvorm
Interactief college, mondelinge vaardigheidstraining, improvisatie-oefeningen, presentaties, interviews, rollenspelen, dialogen, table ronde, Web 2.0-opdrachten.
In het kader van de cursus worden -indien mogelijk- enkele Franse Erasmusstudenten uitgenodigd.
In uitzonderlijke omstandigheden kan een deel van de contactmomenten op de campus vervangen worden door een online alternatief.
Evaluatieactiviteiten
Communicatietraining Frans (B-VIVZ-V73220)
Toelichting
Examenmoment | Beoordelingsschaal |
---|---|
TOTAAL | 1-20/20 puntenschaal |
Er worden meerdere evaluatiemomenten voorzien tijdens de les: écoute approfondie, simulatieopdracht sollicitatiegesprek, interactie met Erasmusstudenten (indien mogelijk), presentatie-opdracht & debat rond twitterpersonaliteit, ... Naast het niveau van het Frans, worden ook de inspanningen om Frans te spreken en de participatie tijdens de lessen in rekening gebracht. ... Voor meer info met betrekking tot de geëvalueerde activiteiten en wegingscoëfficienten, cf. syllabus en Toledo.
De evaluatiemomenten worden op voorhand aangekondigd (een kalender is steeds beschikbaar op Toledo - Opgelet: deze kalender kan door omstandigheden worden gewijzigd. Raadpleeg hem daarom regelmatig!). Aanwezigheid in de les is absoluut vereist! Er wordt verwacht dat de student de docent van een eventuele wettige afwezigheid op de hoogte brengt binnen de vijf dagen (frederik.debaets@vives.be).
In uitzonderlijke omstandigheden kunnen de evaluatiemomenten (geheel of gedeeltelijk) ook online plaats vinden, via digitale opdrachten en contactmomenten.
Toelichting bij herkansen
Voor dit opleidingsonderdeel zijn er geen deeloverdrachten.
De tweede examenkans bestaat uit een serie opdrachten die eind juni op Toledo zullen gepubliceerd worden (ter vervanging van de permanente evaluatie). Tijdens een mondeling examen stelt de student de opdrachten voor en verdedigt hij/zij de inhoud/vorm.
Opgelet: deze opdrachten dienen ten laatste een week vóór het mondelinge examen (augustus) te worden ingediend! Voor meer details, cf. Toledo, én de uitleg die hierbij wordt gegeven tijdens het feedbackmoment in de tweede examenperiode.
In uitzonderlijke omstandigheden kan het mondeling examen ook online worden afgenomen.