Business Office Skills (1e semester) (B-VIVZ-V3S671)

3 studiepuntenNederlands24 urenEerste semesterEerste semester
Tanghe Marjon (coördinator) |  Decoster Timothy |  Devinck Laurence |  Glorieux Delphine |  Tanghe Marjon |  Verbrugghe Evelien |  Warszawski David |  N.  | MinderMeer
VIVES Z POC PBA Bedrijfsmanagement

DLR 5 : De Bachelor BM maakt efficiënt en effectief gebruik van ICT-toepassingen ter ondersteuning van het management van bedrijven en organisaties. 

 

 

Dit opleidingsonderdeel is identiek aan de volgende opleidingsonderdelen:
V2S122 : Business Office Skills (2e semester)
V3S411 : Business Office Skills

Onderwijsleeractiviteiten

3 sp. Business Office Skills (1e semester) (B-VIVZ-V5S671)

3 studiepuntenNederlandsWerkvorm: College-practicum24 urenEerste semesterEerste semester
Decoster Timothy |  Devinck Laurence |  Glorieux Delphine |  Tanghe Marjon |  Verbrugghe Evelien |  Warszawski David |  N.  | MinderMeer
VIVES Z POC PBA Bedrijfsmanagement

Tijdens de contactmomenten krijgen de studenten toelichting rond de Microsoft-account en de verschillende office 365-apps (Onedrive, OneNote, Forms, MS Teams,…) en samenwerken in de cloud. Ook Outlook komt aan bod met de verschillende bedrijfsskills.

Om op een efficiënte manier met Word te kunnen werken, behandelen we basistechnieken zoals opmaak met stijlen, zoeken en vervangen, opsommingen en nummeringen, afbeeldingen, pagina-indeling en sectie-eindes, tabellen, paginanummers, verschillende kop-en voetteksten, inhoudsopgave, kolommen, enz. Daarna komen ook gevorderde technieken aan bod zoals veldcodes, mailmerge met diverse gegevensbestanden, voet- en eindnoten, enz. 

 

VERPLICHT: Danny Devriendt, Word deel 1 Basis, (Uitgeverij WWW-Soft, ISBN: 978-90-76862-22-4) - Handboek (via Boekhandel)
VERPLICHT: Evelien Verbrugghe, Nathalie Dujardin, Business Office Skills, (Kortrijk, VIVES) - Syllabus (via VIVES)

AANBEVOLEN: via het leerplatform Toledo krijgen de studenten toegang tot:

  • de opgavebestanden voor de oefeningen
  • eventuele andere documenten/lesbestanden die tijdens de contactmomenten gebruikt worden om topics uit te leggen

 

Tijdens de les wordt gedoceerd aan de hand van praktijkvoorbeelden. De student kan meevolgen en de getoonde theorie uitproberen. Daarna worden er op individuele basis oefeningen gemaakt en kunnen er vragen gesteld worden.
Het is de taak van de student om naast de lessen zelfstandig oefeningen te maken.
Op Toledo wordt er een voorbeeldexamen aangeboden. Dit maken is ten zeerste aangeraden.

In uitzonderlijke omstandigheden kunnen de contactmomenten of kan een deel van de contactmomenten op de campus vervangen worden door synchroon en/of asynchroon online onderwijs.

 

Evaluatieactiviteiten

Business Office Skills (1e semester) (B-VIVZ-V73290)

Type : Examen tijdens de examenperiode
Evaluatievorm : Praktijkexamen
Vraagvormen : Gesloten vragen
Leermateriaal : Computer

ExamenmomentBeoordelingsschaal
TOTAAL1-20/20 puntenschaal

De leerstof wordt geëvalueerd op het einde van het semester aan de hand van een GESLOTEN boek examen aan de computer. De duurtijd van het examen is beperkt. Het is dus heel belangrijk om professioneel en efficiënt te werken (bv. stijlen, secties, velden, ...), dit om alles binnen de opgelegde tijdslimiet te kunnen oplossen.

Er wordt geen theorie ondervraagd.
De student moet een aantal praktische oefeningen uitwerken door het toepassen van de opgedane kennis en vaardigheden uit de lessen. De student kan ook een eigen document opstellen en opmaken. Er wordt sterk de nadruk gelegd op het combineren van de geziene leerstof.

In uitzonderlijke omstandigheden kan het voorziene praktijkexamen op de campus vervangen worden door een digitaal examen off-campus.

Voor dit opleidingsonderdeel zijn er geen deeloverdrachten.

Bij de herkansing wordt dezelfde leerstof op eenzelfde manier ondervraagd. De duurtijd van het examen is beperkt.

In uitzonderlijke omstandigheden kan het voorziene praktijkexamen op de campus vervangen worden door een digitaal examen off-campus.